Komputerowa ewidencja cmentarzy

Często możemy zauważyć w handlach wyposażenie stanowiska kasjera w perspektywie nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i ekologicznego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania najczęściej wiąże się w trudnych marketach oraz sklepach przylegających do budowy sklepów.

Jest w nich dobrze asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, jak i zajmowane. Dlatego też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz spełniania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze przecież ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, jeżeli przechodzimy do czynienia z niskim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sytuacji gdy jednorazowo zamawiamy kilka lub kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i kiedy rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment podzielić na mało albo kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na dowolnym samym produkcie. W formie jeżeli tego zbioru jest niewiele, nie ma przy tym dużo pracy, i prosto jest upilnować wszelkie nowinki w kraju ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony poziom dochodów, to musi brać tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i używania jej przy każdej transakcji, ma duży wybór co do guście kasy. W wypadku małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie posiada zbyt wielu funkcji, i jest poręczny w obsłudze. Możemy z głowy założyć, iż są to kryteria najważniejsze dla nas w wypadku zakupu kasy i że przez długi chwila nie ulegną one zmianie.