E controlling surabaya 2013

http://erp.polkas.pl/program-prowadzenia-firmy-budowlanej/Wdrożenie eSklepu firmy Comarch w klubie sportowym Cracovia.

Controlling finansowy jest integralną częścią controllingu w jakiejkolwiek poważnej firmie. Controlling zwraca się ustalaniem zapotrzebowania na środki pieniężne, rentownością sposobów finansowania przedsiębiorstwa, kosztami oraz zyskiem, a także płynnością finansową i analizą efektywności inwestowania kapitału.

Controling można wydać na trzy etapy: - planowanie, - realizacja, - kontrola.

Po raz pierwszy controlling zastosowano w latach trzydziestych w USA. Na Stary Kontynent trafił, przede każdym dzięki przedsiębiorstwom niemieckich. Jego stały rozwój możemy obserwować od lat pięćdziesiątych. Do swego świata przywędrował przede wszystkim za sprawą fili międzynarodowych korporacji, aczkolwiek coraz liczniejsza grupa i średnich firm, czasem nawet nie całkiem świadomie, zaczynają wprowadzać narzędzia controllingowe. Bez kłopotu można sprawdzić, że z controllingiem jesteśmy do tworzenia wszędzie tam, gdzie w zarządzaniu pojawiają się to aspekty:

- Zdecentralizowany system panowania w nazwie, - Firma nastawiona jest na wykonywanie ściśle określonych celów, - Wprowadzono system motywacyjny, który zajmuje sprawiać, że firma działa efektywniej, - Kierowana jest rachunkowość zarządcza, która daje na korzystanie racjonalnych decyzji finansowych, - Dobrze zarządzany system zbierania informacji,

Wpisanie do firmy zasad controllingu finansowego automatycznie wymusza koleje w jej formie. Poprawia się jej konstrukcja organizacyjna, system rozliczeń finansowych, a też obieg dokumentów w korporacji. Prowadzenie prawidłowego controllingu finansowego nie jest dodatkowe bez odpowiednich programów komputerowych. W controllingu finansowych zakłada się szczególny wpływ na efektywne kierowanie przedsiębiorstwem, co nie ma miejsca, kiedy mamy do robienia z rachunkowością zarządczą.