Budowa mikroskopu optycznego rysunek

Internet zrewolucjonizowała ludzkie życie. Niestety, oprócz wielu niekwestionowanych zalet jak m.in. błyskawiczne dołączanie do informacji niesie ze sobą wiele zagrożeń. Za jakieś spośród najbardziej skomplikowanych uznaje się uzależnienie z Internetu.

Szacunkowo zalicza się, że aż 20% użytkowników komputera jest narażonych na przyzwyczajenie się z niego. Obecnie, stanowi więc właśnie samo z urządzeń do komunikowania się z Siecią. To obecnie Internet jest obecnie najczęstszą przyczyną uzależnień. Oprócz nazwy "uzależnienie z Internetu" łatwo spotkać się z określeniami takimi jak: siecioholizm, sieciozależność, cyberzależność, internetoholizm, internetozależność, infoholizm, infozależność, a i uzależnienie od komputera. Wszystkie z przytoczonych pojęć opisuje stan, który liczy na wielogodzinnym czerpaniu z Internetu, które źle działa na funkcjonowanie mężczyzny w grupie interpersonalnej, psychicznej, społecznej, rodzinnej i dobrej. Osoby dotknięte tą niemożliwą chorobą są ciągle zalogowane do Sieci i zawsze uczestniczą w rzeczywistości wirtualnej, zapominając o zawierającym je świecie np. wymieniających się porach dnia.

Jak poradzić osobie uzależnionej od Internetu? Przede wszystkim nie wolno bagatelizować popularności tego tematu. Najlepszym rozwiązaniem jest kompleksowe uzależnienie z Internetu oraz przyjmowanie w Krakowie. Nasi specjaliści pomogą osobie uzależnionej zmienić możliwość czerpania z tamtych technologii. W wybranych przypadkach wskazane jest odseparowanie pacjenta z komputera podłączonego do Internetu. Nasza terapia opracowana przez doświadczonych specjalistów da osobie uzależnionej powrócić do zdrowego życia.